Haberler

PEMA'DA TÜRKİYE DERECELERİ DEVAM EDİYOR

12 Temmuz 2019
PEMA'DA TÜRKİYE DERECELERİ DEVAM EDİYOR

PEMA'DA TÜRKİYE DERECELERİ DEVAM EDİYOR

Matematikçilerimiz Türkiye 2.si!

Matematikçiler Derneği tarafından öğrencilere matematik sevgisini aşılamak amacıyla Türkiye geneli tüm resmi ve özel lise öğrencilerin katıldığı “Liseler Arası 6. Matematik Yarışması” 11-12 Temmuz tarihlerinde Konya Selçuk Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Yarışma, her okuldan 3 öğrencinin katıldığı 2 aşamalı bir “Matematik” yarışması olup okulumuzu temsilen yarışmaya katılan Matematik Takımımız Türkiye 1.si olan İzmir Fen Lisesinin ardından Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Yarışmanın 3.sü ise Ankara Fen Lisesi olmuştur.

PEMA Koleji öğrencilerimizden Ahmet Furkan Yüceaktaş, Ahmet Akdağ ve Batuhan Sarıyıldız madalya, sertifika ve ödüllerini Konya Selçuk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Şahin’den aldılar.

Ayrıca 2 gün boyunca devam eden organizasyonun son gününde yapılan çalıştayların raporlama bölümünde 10. Sınıf öğrencimiz A. Efe Zaladin bilimsel adı “Kuaternion - Hava Araçlarının Dönme Aksiyonları” TÜBİTAK proje çalışmasını Selçuklu Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı Kemal Aydın başkanlığındaki komiteye sundu. Güzel bir başarıya imza atan öğrencimiz A. Efe Zaladin başarı belgesini Konya Milletvekili Sayın Ahmet Sorgun’dan aldı. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dündar Polatcan ve Ahmet Ciğerci öğretmen ve öğrencilerimizi ayrı ayrı tebrik ettiler.
Bu güzel başarıların mimarı olan başta okulumuz Matematik Bölüm Başkanı Mevlüt Buğdaycı ve tüm matematik zümresi öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi kutlar; başarılarının devamını dileriz.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar
Tüm Haberler